Policie kontroluje cizince na Borských polích

Policie spouští speciální opatření zaměřené na průmyslové zóny. V Plzni proto proběhla speciální policejní akce na Borských polích zaměřená na cizince. V rámci mimořádné spolupráce jsou v terénu hlídky českých policistů spolu s jejich kolegy ze zahraničí.


Spolu s českými policisty budou v terénu i jejich kolegové ze Slovenska, Bulharska, Polska a Rumunska. Hlídky budou v průmyslových zónách působit až do konce července. Tento rok se policisté zaměří především na průmyslové zóny v Plzeňském, Středočeském a Pardubickém kraji.


"Jsem velmi rád, že po dobrých zkušenostech z Mladé Boleslavi, kde se projekt společných policejních hlídek osvědčil, se nám jej podařilo rozšířit i do dalších oblastí průmyslových zón. Pomáháme zvýšit bezpečnost na místech, kde je to v souvislosti s vysokou koncentrací cizinců potřeba," řekl ministr vnitra Jan Hamáček.


Zahraniční policisté působí především preventivně a našim policistům poskytují komunikační podporu během kontrol. Nastavené tříměsíční opatření by se následně mělo projevit jak na samotném nápadu trestné činnosti, tak také zvýšením pocitu bezpečí občanů žijících v okolí průmyslových zón.

"Velice oceňuji přístup zahraničních partnerů, kteří vyhověli naší žádosti o pokračování v praxi, která se v minulosti osvědčila. Jde především o preventivní opatření, které vzniklo také na základě četných jednání mezi Policií České republiky a představiteli samospráv," uvedl na policejní prezident Jan Švejdar.


V Plzni vyrazily hlídky do oblasti Borských polí. "V rámci kontroly policisté zkontrolovali 32 cizinců, dva z nich u sebe neměli doklady totožnosti. Záležitost byla vyřešena příkazním řízením. Policisté zahraničních sborů ve společných hlídkách působí v Plzeňském kraji od 1. května. Pohybují se ve vybraných lokalitách, zejména v průmyslových zónách. Mají působit především preventivně na svoje krajany," shrnula mluvčí krajského policejního ředitelství Martina Korandová.

Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP