Poradna

 
V rámci projektu Bezpečná Plzeň je vám k dispozici tato poradna, kde se vám budou příslušní kvalifikovaní pracovníci snažit odpovědět na vaše otázky.

Aby se vám mohli věnovat pracovníci znalí situace konkrétního městského obvodu, je poradna rozdělena podle těchto obvodů. Kliknutím na příslušný městský obvod vstoupíte do dané poradny. Samozřejmě je vám k dispozici i poradna týkající se přímo Magistrátu města Plzně.

Poradna je moderovaná. To znamená, že váš příspěvek se zobrazí až po doplnění odpovědi na váš dotaz.

 

Zvolte poradnu požadovaného městského obvodu:
 

 • Poradna městského obvodu Plzeň 1 (V poradně je 28 příspěvků)
  • 26. 7. 2022 09:23 Alexandra Potůčková
  • Dobrý den,potřebuji si ujasnit,kde se mohu koupat se svým psem? Nejde mi ale o volný pohyb psa-tam je to vcelku jasné.Do dneška jsem se domnívala,že se psem můžeme jenom do Třemošenského rybníku(ze strany konečné tramvaje) a taky to respektuji.Jaké ale bylo moje překvapení,když se na mne sesypaly výtky dvou rozezlených koupajících! Prý mám se svým čoklem táhnout vedle- do rybníčka zvaného Nováček.Tak jsem tam v tom vedru zašla,ale rybník je zcela obrostlý,bez přístupu a při nejlepší vůli se tam koupat nelze. Omlouvám se za rozvláčnost,jsem ještě trochu otřesená. Děkuji za odpověď,Alex.Potůčková
 • Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany (V poradně je 39 příspěvků)
  • 9. 8. 2022 10:20 Dominik Široký
  • Dobrý den, bydlím v Barrandově ulici, kde již nějaký ten týden aktivně uklízím chodník před domem, kde mám pronajatý byt. Pouze před tím "mým" domem, nikoli v okolí sousedních domů s tím naším. Tuto činnost vykonávám zcela dobrovolně - "mně se prostě nelíbí, mít před domem střepy, vajgly, nedej bože psí ho*na, žeo", ale chápu, že jsem asi výjimkou, rozhlédnu-li se kolem... Proto bych se rád zeptal na situaci okolo úklidu ulic v zóně Petrohrad, kde jsem snad nikdy neviděl někoho ulice uklízet, okrem nahlášených odpadků, přeplněných popelnic, et cetera... Já asi chápu, že "nejsou lidi", anebo je na tuto "nedostatek financí", ale přeci jen se s tím dá něco dělat, nedá? Nevyznám se ve vyhláškách a jediná, kterou si snad pamatuji, je ohledně popelnic a jejich umístění mimo veřejné prostory - každopádně, neexistuje tedy nějaká vyhláška (?), která by určitým způsobem přikazovala majitelům nemovitostí uklízet jejich okolí? A pokud tedy neexistuje, vřele Vás prosím o vyjádření se k mé myšlence, kdy bych klidně ty ulice uklízel sám, dobrovolně s minimálními požadavky na město (prakticky jen nádoba na odpad + svoz) - neb já už opravdu situaci nezvládám, především díky příchozím UA, kteří mají jaksi odlišné zvyky a koš / pořádek jim nejspíše nic neříká / je jim to jedno... Nejsou to jen oni (!), ale v 80% případů, bohužel, ano. Děkuji, s přáním fajnového dne, DS
 • Poradna městského obvodu Plzeň 3 (V poradně je 31 příspěvků)
  • 7. 6. 2022 13:36 Jarka
  • Dobrý den. Kdy se začne konečně upravovat chodník na Zátiší? Na nedostatek financí se nemůžete stále vymlouvat. Zdejší chodník se řeší minimálně přes 20 let, takže za tu dobu se peníze určitě našly. Pokud ne, mohou se použít z přebytku hospodaření za minulý rok. Taktéž se nemůžete stále vymlouvat a srovnávat s dalšími místy v Plzni. Na těchto místech se ani zdaleka nenachází tolik imobilních a zdravotně postižených osob včetně senioru. V dnešní době se propaguje zdravý pohyb ve venkovním prostředí a tady to těmto osobám vůbec neumožňujete, přičemž je vám známo, že se na Zátiší nenachází téměř žádná občanská vybavenost (pošta, obchod vhodný pro imobilní osoby, lékař,...). O bezpečnosti pohybů chodců po velice rušné Domažlické nelze vůbec hovořit a vyšlapaná velice bahnitá (za nepříznivého počasí) pěšinka nelze použít. Hlavně nikoho nenuťte používat pouze spoje MHD. I tito lidé se chtějí zdravě pohybovat. Děkuji za odpověď.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 4 (V poradně je 13 příspěvků)
  • 12. 4. 2022 11:07 Petr Zeman
  • Dobrý den, již více než rok bydlíme v jednom z nových domů v ulici V Zahrádkách poblíž OC Rokycanská. Blízkost nákupního střediska nám bohužel přináší i negativa. Téměř denně se po desáté hodině večerní v podzemních garážích pod OC začnou prohánět ve svých vozech přátelé automobilového tuningu. Hluk z tohoto provozu je umocněný tím, že výjezd z podzemních garáží míří přímo k našim domům a funguje jako reproduktor. Pokud tedy chceme spát, nezbývá nám , než zavřít okna, abychom alespoň částečně ztlumili kvílení pneumatik a řev upravených výfuků. Zkoušeli jsme již volat policii, ale obvykle to dopadne tak, že je na půl hodiny klid a pak následuje ještě daleko horší "virvál", zřejmě za odměnu. Pokud byste měli nápad, jak s tímto něco udělat, byli bychom vám velmi vděční.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 5 - Křimice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 6 - Litice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 7 - Radčice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 8 - Černice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 9 - Malesice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 10 - Lhota (Poradna je bez příspěvků)
 • Test (Poradna je bez příspěvků)
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні

Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň