Poradna

 
V rámci projektu Bezpečná Plzeň je vám k dispozici tato poradna, kde se vám budou příslušní kvalifikovaní pracovníci snažit odpovědět na vaše otázky.

Aby se vám mohli věnovat pracovníci znalí situace konkrétního městského obvodu, je poradna rozdělena podle těchto obvodů. Kliknutím na příslušný městský obvod vstoupíte do dané poradny. Samozřejmě je vám k dispozici i poradna týkající se přímo Magistrátu města Plzně.

Poradna je moderovaná. To znamená, že váš příspěvek se zobrazí až po doplnění odpovědi na váš dotaz.

 

Zvolte poradnu požadovaného městského obvodu:
 

 • Poradna městského obvodu Plzeň 1 (V poradně je 27 příspěvků)
  • 21. 2. 2022 18:29 Roman B.
  • Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dvě věci, související s provozem v ulici Pod Všemi svatými v úseku mezi ul. Malická a Na Roudné. 1) Zejména v době ranní dopravní špičky touto jednosměrnou ulicí projíždějí auta od B.Hory, objíždějící křižovatku Malická x O.Beníškové, a mnoho jich širokým rovným úsekem projíždí velmi rychle, často zjevně nad povolených 50 km/h. Přejít zde ulici je pak (např. pro děti, které jdou ráno do školy) docela nebezpečné. Nebylo by prosím možné zde, např. někde v půlce úseku, instalovat zpomalovací práh? 2) A naopak nebylo by možné touto jednosměrnou částí ulice povolit protisměrnou jízdu pro cyklisty, tak jako je to na některých místech v centru města? Z ulice U Sv.Rocha přijíždí hodně cyklistů od Lochotínské lávky a směřují ulicí Pod Všemi svatými směrem ke kostelu Všech svatých, na Podzáhorsko nebo k Pramenům a dále na Lochotín. Děkuji.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany (V poradně je 38 příspěvků)
  • 9. 6. 2022 09:08 Jiří Železňák
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na nebezpečný stav chodníků v úseku Plzenecké ulice, zejména od křížení Koterovská až Slovanská. Jak je tohle vůbec možné? Tam, kde jsou dlažební kostky je to už opravdu za hranou! To nikdo neprovadí přejímku stavby? Doufám, že to zase neskončí odpovědí typu" budeme to časem opravovat, takže je to v pořádku". Když tady člověk chodí každý den a děsí se kdy si zláme nohu, tak by ocenil raději nějaké konstruktivní řešení... S pozdravem Jiří
 • Poradna městského obvodu Plzeň 3 (V poradně je 31 příspěvků)
  • 7. 6. 2022 13:36 Jarka
  • Dobrý den. Kdy se začne konečně upravovat chodník na Zátiší? Na nedostatek financí se nemůžete stále vymlouvat. Zdejší chodník se řeší minimálně přes 20 let, takže za tu dobu se peníze určitě našly. Pokud ne, mohou se použít z přebytku hospodaření za minulý rok. Taktéž se nemůžete stále vymlouvat a srovnávat s dalšími místy v Plzni. Na těchto místech se ani zdaleka nenachází tolik imobilních a zdravotně postižených osob včetně senioru. V dnešní době se propaguje zdravý pohyb ve venkovním prostředí a tady to těmto osobám vůbec neumožňujete, přičemž je vám známo, že se na Zátiší nenachází téměř žádná občanská vybavenost (pošta, obchod vhodný pro imobilní osoby, lékař,...). O bezpečnosti pohybů chodců po velice rušné Domažlické nelze vůbec hovořit a vyšlapaná velice bahnitá (za nepříznivého počasí) pěšinka nelze použít. Hlavně nikoho nenuťte používat pouze spoje MHD. I tito lidé se chtějí zdravě pohybovat. Děkuji za odpověď.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 4 (V poradně je 13 příspěvků)
  • 12. 4. 2022 11:07 Petr Zeman
  • Dobrý den, již více než rok bydlíme v jednom z nových domů v ulici V Zahrádkách poblíž OC Rokycanská. Blízkost nákupního střediska nám bohužel přináší i negativa. Téměř denně se po desáté hodině večerní v podzemních garážích pod OC začnou prohánět ve svých vozech přátelé automobilového tuningu. Hluk z tohoto provozu je umocněný tím, že výjezd z podzemních garáží míří přímo k našim domům a funguje jako reproduktor. Pokud tedy chceme spát, nezbývá nám , než zavřít okna, abychom alespoň částečně ztlumili kvílení pneumatik a řev upravených výfuků. Zkoušeli jsme již volat policii, ale obvykle to dopadne tak, že je na půl hodiny klid a pak následuje ještě daleko horší "virvál", zřejmě za odměnu. Pokud byste měli nápad, jak s tímto něco udělat, byli bychom vám velmi vděční.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 5 - Křimice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 6 - Litice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 7 - Radčice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 8 - Černice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 9 - Malesice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 10 - Lhota (Poradna je bez příspěvků)
 • Test (Poradna je bez příspěvků)
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні

Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň