Poradna

 
V rámci projektu Bezpečná Plzeň je vám k dispozici tato poradna, kde se vám budou příslušní kvalifikovaní pracovníci snažit odpovědět na vaše otázky.

Aby se vám mohli věnovat pracovníci znalí situace konkrétního městského obvodu, je poradna rozdělena podle těchto obvodů. Kliknutím na příslušný městský obvod vstoupíte do dané poradny. Samozřejmě je vám k dispozici i poradna týkající se přímo Magistrátu města Plzně.

Poradna je moderovaná. To znamená, že váš příspěvek se zobrazí až po doplnění odpovědi na váš dotaz.

 

Zvolte poradnu požadovaného městského obvodu:
 

 • Poradna městského obvodu Plzeň 1 (V poradně je 20 příspěvků)
  • 25. 7. 2019 13:18 Petr Novák
  • Dobrý den, s ohledem na tu skutečnost, že si cyklisté neuvědomují, že chodník pro pěší není tím správým místem pro jejich jízdu (kromě vyditelných a příslušnou dopravní značkou opatřených cyklostezek) se ptám proč městaká policie nečiní jak by měla, tj. příslušného cyklistu zastavit a upozornit ho na tu skutečnost, že se pohybuje na chodníku, kterfý není cyklostezkou. Byl jsem mnohokrát svědkem, že kolem hlídky projíždějí cyklisté bez jakéhokoliv jednání strážníků, kteří naopak pokračovali v družném rozhovoru. Podobně je to i s jízdou cyklistů na přechodu pro chodce, neboť i zde si většina cyklistů razí svoji cestu mezi chodci a podobně i zde hlídky městské policie nekonají a většinou nečinně přihlížejí. Většinou se děje na Klatovské tř., Americké tř. a jiných místech v centru. U konkrétně jmenovaných ulic nejsou přilehlé chodníky vyznačeny jízdním pruhem pro cyklisty a a ni přechody pro chodce nejsou označeny, že jsou i přechodem pro cyklisty. Ptám se kdy začne městská policie konat a její hlídky dbát bezpečnosti chodců.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany (V poradně je 23 příspěvků)
  • 17. 10. 2019 10:09 Tamara
  • Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, zda existuje úprava týkající se parkování nákladních a firemních aut v obytných částech města? Konkrétně se jedná o Plzeňskou cestu, kde v poslední době parkují 2 velká nákladní auta f. Provas, a Na Bradlavce, kde parkuje trvale odtahová firma. Majitelé obou firem bydlí v rodinných domech, ke kterým mají vjezdy, kde se samozřejmě stát nemůže. Situace je poslední dobou již opravdu kritická. Děkuji za odpověď.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 3 (V poradně je 16 příspěvků)
  • 30. 9. 2019 15:12 Josef Chalupný
  • Dobrý den Před nekolika roky byla na popud obyvatelů Bezovky osazena tato lokalita jednosměrkami a dopravním značením s maximální rychlostí provozu 30km/h. Ovšem nikdo už kontroluje dodržování této rychlosti. Kombinace úzkých ulic se (nejvíce během pracovních dnů) zaparkovanými vozy je obzvláště pro bezpečné přecházení i cokoliv dalšího docela riziková. Někteří řidiči mají podle všeho problémy s dodržením 50km/h, natož 30/km/h. Např úsek od Sukovy ulice směrem k Hvězdě (na úroveň Žižkovy ulice) je ukázkovým příkladem, obzvláště v dopravní špičce, kdy si zde řidiči alternují Klatovskou třídu...
 • Poradna městského obvodu Plzeň 4 (V poradně je 10 příspěvků)
  • 18. 9. 2019 13:32 H.Slámová
  • Dobrý den, uplynuly již 2 roky (viz překopírovaná zpráva níže) a dosud nebyla vyměněna poškozená značka "stezka pro pěší". Cyklisti na této stezce mají zákaz, přesto jezdí stále více a stále rychleji. Jsem zvědavá na letošní odpověď. H.Slámová 20. 9. 2017 10:50 Hana Slámová Dobrý den, s odvoláním na Vaši zprávu ze dne 3. 5. 2017 zajímalo by mne, jak často (zda-li vůbec) příslušný okrskový strážník provádí obchůzky v oblasti Bukovec a místních turistických stezkách a zda-li se vůbec všiml u silnice a odbočky na stezku značenou červeně, že byla již na počátku léta vandaly poškozená značka "stezka pro pěší". Děkuji za odpověď. H.Slámová 21. 9. 2017 09:34 Město Plzeň Vážená paní Slámová, děkujeme Vám za Váš podnět. V ul. K Úvozu jsme skutečně našli poškozenou informační tabulku. Tento poznatek jsme předali na Správu veřejného statku Města Plzně, která zajistí nápravu. S Vašimi podněty se můžete obracet přímo na okrskového strážníka pro lokalitu Bukovec, p. Tejmla tel. č. 601 115 821, na služebnu Městské policie Plzeň – Doubravka tel. č. 377 265 592, nebo na bezplatnou linku Městské policie Plzeň 156. S pozdravem Václav Roj zástupce velitele obvodní služebny Doubravka Městská policie Plzeň Radiová 42 312 00 P L Z E Ň Tel: 377 462 462 Mail: roj@plzen.eu Web: www.mpplzen.cz
 • Poradna městského obvodu Plzeň 5 - Křimice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 6 - Litice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 7 - Radčice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 8 - Černice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 9 - Malesice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 10 - Lhota (Poradna je bez příspěvků)
 • Test (Poradna je bez příspěvků)
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP