Poradna

 
V rámci projektu Bezpečná Plzeň je vám k dispozici tato poradna, kde se vám budou příslušní kvalifikovaní pracovníci snažit odpovědět na vaše otázky.

Aby se vám mohli věnovat pracovníci znalí situace konkrétního městského obvodu, je poradna rozdělena podle těchto obvodů. Kliknutím na příslušný městský obvod vstoupíte do dané poradny. Samozřejmě je vám k dispozici i poradna týkající se přímo Magistrátu města Plzně.

Poradna je moderovaná. To znamená, že váš příspěvek se zobrazí až po doplnění odpovědi na váš dotaz.

 

Zvolte poradnu požadovaného městského obvodu:
 

 • Poradna městského obvodu Plzeň 1 (V poradně je 21 příspěvků)
  • 12. 3. 2020 11:07 Karel Novák
  • Dobrý den, bylo by prosím možno řešit situaci v Bzenecké ulici, konkrétně pred vchodem číslo 2,kde opakovaně parkuje černé auto,za normalne parkujícími auty, tudíž když chce vyjet,nebo zaparkovat, opakovaně jezdí po chodníku a jednou tam majitel, patrne vladtnici dve auta odstavil i druhe. A zadní části zasahuje i do chodníku. K stejne situaci dochází i před vchodem číslo 4. Dále je velmi časté,že auta parkují i již v silnici, nebo blokují přístup k popelnicím. Bylo by možno s tím něco dělat? Děkuji.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany (V poradně je 26 příspěvků)
  • 27. 2. 2020 14:05 Koskubová
  • Dobrý den, v neděli 9. února jsem šla kolem poledne Úslavskou ulicí mezi halou Lokomotivy a Církevní školou. Dvě auta byla zaparkovaná i na travnatém pruhu (mezi silnicí a chodníkem). Upozornila jsem na to dva příslušníky Městské policie, kteří na rohu Táborské a Úslavské vykonávali dohled. Jejich reakce mě zaskočila. Prý se v hale koná házená a tak není místo na parkování a celá ulice se bude rekonstruovat, tak prý je to v pořádku. Podle mého názoru by pravidla silničního provozu měla platit pro všechny a poukazovat, že trávník je už zničený, by neměl být argument na omluvu. Myslím, že hlavně městská policie by měla tyto nešvary řešit alespoň domluvou a ne řidiče, kteří pravidla porušují ještě omlouvat. Z celého jednání jsem měla dojem, že já jsem viník, který městskou příslušnici policie zbytečně otravuje. Chtěla bych vědět, jestli MP má právo rozhodovat kde se parkovat smí a kde ne. Za odpověď děkuji.
 • Poradna městského obvodu Plzeň 3 (V poradně je 16 příspěvků)
  • 30. 9. 2019 15:12 Josef Chalupný
  • Dobrý den Před nekolika roky byla na popud obyvatelů Bezovky osazena tato lokalita jednosměrkami a dopravním značením s maximální rychlostí provozu 30km/h. Ovšem nikdo už kontroluje dodržování této rychlosti. Kombinace úzkých ulic se (nejvíce během pracovních dnů) zaparkovanými vozy je obzvláště pro bezpečné přecházení i cokoliv dalšího docela riziková. Někteří řidiči mají podle všeho problémy s dodržením 50km/h, natož 30/km/h. Např úsek od Sukovy ulice směrem k Hvězdě (na úroveň Žižkovy ulice) je ukázkovým příkladem, obzvláště v dopravní špičce, kdy si zde řidiči alternují Klatovskou třídu...
 • Poradna městského obvodu Plzeň 4 (V poradně je 10 příspěvků)
  • 18. 9. 2019 13:32 H.Slámová
  • Dobrý den, uplynuly již 2 roky (viz překopírovaná zpráva níže) a dosud nebyla vyměněna poškozená značka "stezka pro pěší". Cyklisti na této stezce mají zákaz, přesto jezdí stále více a stále rychleji. Jsem zvědavá na letošní odpověď. H.Slámová 20. 9. 2017 10:50 Hana Slámová Dobrý den, s odvoláním na Vaši zprávu ze dne 3. 5. 2017 zajímalo by mne, jak často (zda-li vůbec) příslušný okrskový strážník provádí obchůzky v oblasti Bukovec a místních turistických stezkách a zda-li se vůbec všiml u silnice a odbočky na stezku značenou červeně, že byla již na počátku léta vandaly poškozená značka "stezka pro pěší". Děkuji za odpověď. H.Slámová 21. 9. 2017 09:34 Město Plzeň Vážená paní Slámová, děkujeme Vám za Váš podnět. V ul. K Úvozu jsme skutečně našli poškozenou informační tabulku. Tento poznatek jsme předali na Správu veřejného statku Města Plzně, která zajistí nápravu. S Vašimi podněty se můžete obracet přímo na okrskového strážníka pro lokalitu Bukovec, p. Tejmla tel. č. 601 115 821, na služebnu Městské policie Plzeň – Doubravka tel. č. 377 265 592, nebo na bezplatnou linku Městské policie Plzeň 156. S pozdravem Václav Roj zástupce velitele obvodní služebny Doubravka Městská policie Plzeň Radiová 42 312 00 P L Z E Ň Tel: 377 462 462 Mail: roj@plzen.eu Web: www.mpplzen.cz
 • Poradna městského obvodu Plzeň 5 - Křimice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 6 - Litice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 7 - Radčice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 8 - Černice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 9 - Malesice (Poradna je bez příspěvků)
 • Poradna městského obvodu Plzeň 10 - Lhota (Poradna je bez příspěvků)
 • Test (Poradna je bez příspěvků)
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP