Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Vložení dotazu

6532

25. 4. 2019 12:16 Hanka
Dobrý den, a co světle zelený Renault Megane v Blatenské ulici (u vchodu čp. 32)?
6. 5. 2019 13:17 Město Plzeň
Dobrý den, Vámi uvedené vozidlo skutečně naplňuje parametry autovraku, bylo předáno k řešení SVSMP, dá se tedy očekávat jeho brzké odstranění.
2. 3. 2019 22:45 Lenka Havlíková
Dobrý den, chystáte se nějak řešit vraky aut, která dlouhodobě zabírají místa na parkování několik let od Sladovnické ulice až k Částkově? V Blatenské ulici dokonce v jednom vraku prespavaji "cizinci" a jako záchod využívají malý park hned vedle s dětským hřištěm, kde začíná být pěkná skládka. Dekuji za odpověď.
28. 3. 2019 10:55 Město Plzeň
Dobrý den, dle sdělení MP Plzeň ze dne 22. 3. 2019 se v uvedených lokalitách nachází více dlouhodobě odstavených vozidel. Jedná se o následující vozidla: - Opel Astra Sladovnická 32 - Fiat Punto Sladovnická 47 - Peugeot Částkova 37 Uvedená vozidla jsou v současné době řešena s jejich vlastníky, příp. provozovateli, tak aby došlo k jejich odstranění. Je nutné dodržovat ustanovení platné legislativy zák. č. 13/1997 o pozemních komunikacích, příp. zák. č. 185/2001 o odpadech.
13. 2. 2019 23:08 Jiří
Dobrý večer, rád bych se zeptal, zda se plánuje na Slovanech v Částkově ulici vytvoření parkovací zóny pro rezidenty, např. po vzoru ulice Na Roudné? Předpokládám, že by většina lidí s tímto řešením souhlasila. Situace s parkováním v Částkově ulici je čím dál komplikovanější. Není nic výjimečného, že zde hledáme místo k zaparkování i přes půl hodiny. Běžně zde parkují dodávky od PPL, Schenkera atd., ani jedna z nich není v osobní verzi. Předpokládám, že vyhláška tuto problematiku nijak neřeší. Svého času zde stála tři týdny i prodloužená verze stařičké Avie, která zablokovala tři parkovací místa! Jedna z rodin o třech členech zde parkuje tři auta, přičemž modrý Opel Astra kombi tleje na jednom místě už druhým rokem, před ním stojí (také jejich) Honda Accord kombi, která se minimálně 9 měsíců nehnula z místa a pán jezdí služebním vozem, kterým obsadil třetí parkovací místo. Dle mého to hraničí až s bezohledností. Nemalou komplikací je, že místa k zaparkování se téměř neuvolňují ani během dne, což způsobuje velké starosti především matkám s dětmi, které musí vléci těžká vajíčka přes půl ulice až k místu kde bydlí. Už od ranních hodin se začínají plnit místa, která opustili rezidenti, pro změnu jinými auty, kterými přijeli zaměstnanci firem, kterými je krajní dům v Rychtaříkově ulici doslova přecpán. Tato auta poté opět mizí s koncem pracovní doby v rozmezí 15:30 - 17:00. Úsměvné je, že 90% z nich má plzeňskou SPZ. Běžně se na Slovanech v tuto dobu nepohybuji, tudíž jsem nářky známých, sousedů a příbuzných nechápal, nicméně během dovolené jsem situaci viděl na vlastní oči a byl jsem jí velmi překvapen. Parkovací místa soustavně ubývají, výstavba rezidencí na Koterovské ul. situaci ještě dále zhoršila, jaké MO Slovany plánuje řešení? Personální agentury na jednu stranu "hudrají", že lidi nechtějí za prací cestovat mimo město bydliště, ale k tomu potřebují nezřídka auto, které posléze nemají kde odstavit. U dvou pracujících v rodině to totiž znamená ve většině příp
18. 2. 2019 10:25 Město Plzeň
Dobrý den, pane Jiří, parkování na Slovanech bohužel trápí nejednoho motoristu, ale možná se blýská na lepší časy. Zastupitelstvo města Plzně schválilo v loňském roce Generel dopravy v klidu, který počítá s výrazným rozšířením parkovacích zón, záchytnými parkovišti, parkovacími domy a také upravuje parkování nákladních vozů. A ve značném rozsahu se dotkne právě i této městské části našeho obvodu. Míra "automobilismu" neustále stoupá a není žádnou výjimkou, že dnes má rodina ne dvě, ale dokonce až tři auta. Slovany jsou však čtvrtí, která byla vystavěna v padesátých a šedesátých letech, některé lokality zde existují dokonce už od počátku dvacátého století. Tehdy se s takovým množstvím parkujících automobilů pochopitelně nepočítalo a dnes je parkování velký problém. Prostor zde také není, obrazně řečeno, nafukovací. Hlavními důvody pro rozšíření parkovacích zón je za prvé nabídnout místním obyvatelům rezidenční parkovací stání a za druhé vyřešit i problém odstavování vozidel těch, kteří do Plzně denně přijíždějí a ve slovanských ulicích celý den parkují Slovany totiž čelí velkému náporu přijíždějících vozidel z jižního Plzeňska, tedy lidí, kteří do města dojíždějí za prací či studiem. Jedná se o více než 2000 automobilů denně, které pak končí ve slovanských ulicích a dělají z nich v podstatě celodenní parkoviště. Zejména z tohoto důvodu generel do budoucna počítá s rozšířením parkovacích zón až po ulici Slovanská alej. Právě toto místo nabízí totiž prostory pro vybudování záchytných parkovišť, kde bude možné velkou část těchto automobilů odchytit na příjezdu do města. A jde také o to zabránit postupnému „přelévání“ parkujících vozidel z jedné ulice do druhé, pokud k rozšiřování placeného parkování dochází po jednotlivých blocích, jak tomu bylo doposud. ... ODPOVĚĎ JE LIMITOVÁNA POČTEM ZNAKŮ - KOMPLETNÍ ODPOVĚĎ JE K DISPOZICI NA VYŽÁDÁNÍ NA EMAILU: jezkovam@plzen.eu
předchozí 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 další
Provozovatel shromažďuje o uživatelích pouze ty údaje, které jsou nezbytně nutné ke kontaktování uživatele. Tyto údaje zároveň nepředává třetí straně.
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP