Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Vložení dotazu

3382

25. 5. 2019 22:59 Jiří
Dobrý den, jak se prosím aktuálně s majiteli řeší pohyb psů na volno v rámci plzeňských obvodů? Mám pocit, že aktuálně nijak a v poklidu se to přechází. Byli tito lidé někdy pokutováni? Už několikrát jsem s nimi měl nepříjemný výstup. V některých případech dokáží překvapit i ženy v pokročilém věku, z jejichž úst lezou výrazy jak ze dna žumpy. Jsme také majitelé psa, kterého máme na vodítku, ale neustále se musíme ohlížet, přecházet na druhou stranu ulice, různě se někam odklízet apod. Krom toho máme také malé dítě. Stejné zkušenosti mají i naši známí a sousedi. Psi některých z nich byli i pokousáni, když odtrhávali psy od sebe. Už jsem tím unavený, otrávený, člověk si společnou procházku ani pořádně neužije, protože se musí neustále ohlížet. Nečinnost města a MP v tomto ohledu nahrává také vyhroceným situacím mezi majiteli psů, které mohou skončit až ručním vysvětlováním u prudších povah. Uvítal bych konečně nějaký razantnější zásah. Věřím, že nejsem sám, v okolí je lidí ve stejné situaci relativně velké množství. Bohužel i těch blbějších, pro které je problém zvednout řiť a vyrazit se psíkem mimo městskou zástavbu.... Předem děkuji za odpověď.
5. 6. 2019 13:04 Město Plzeň
Dobrý den, problematice nerespektování povinností průvodců psů, se strážníci MP samozřejmě také věnují. Avšak průvodci psů jsou si velice často vědomi svého protiprávního jednání a při spatření uniformované osoby si psa okamžitě připnou na vodítko, uklidí exkrementy, apod. Pro uniformované strážníky není snadné odhalit, zadokumentovat a prokázat konkrétní protiprávní jednání. V případech, kdy se podaří spolehlivě prokázat protiprávní jednání, přistupují strážníci k ukládání sankcí, nebo oznamování skutku na příslušný správní orgán k projednání. Bohužel se velice často setkáváme se skutečností, kdy někteří občané oznamují strážníkům (telefonicky, nebo osobně) stížnosti na chování jiných spoluobčanů. Ve chvíli, kdy strážník požádá o zadokumentování svědectví občana, nebo oznamovatele požádá, zda svoje svědectví uve před správním orgánem, valná většina občanů odmítá. Následně se strážníci ocitají opakovaně v důkazní nouzi, kdy není možné protiprávní jednání prokázat a věc dotáhnout do zdárného konce. Prosím Vás, pokud budete napříště svědkem jednání, které popisujete ve Vašem podnětu. Učiňte oznámení na bezplatnou linku 156, vyčkejte na místě do příchodu strážníků a poskytněte svoji součinnost potřebnou k prokázání protiprávního jednání. Bez spoluúčasti angažovaných občanů, strážníci nemohou úspěšně a efektivně bojovat proti všem nešvarům dnešní doby. S pozdravem. Bc. Michal Rybáček, MBA Zástupce velitele pro výkon služby
25. 4. 2019 12:16 Hanka
Dobrý den, a co světle zelený Renault Megane v Blatenské ulici (u vchodu čp. 32)?
6. 5. 2019 13:17 Město Plzeň
Dobrý den, Vámi uvedené vozidlo skutečně naplňuje parametry autovraku, bylo předáno k řešení SVSMP, dá se tedy očekávat jeho brzké odstranění.
2. 3. 2019 22:45 Lenka Havlíková
Dobrý den, chystáte se nějak řešit vraky aut, která dlouhodobě zabírají místa na parkování několik let od Sladovnické ulice až k Částkově? V Blatenské ulici dokonce v jednom vraku prespavaji "cizinci" a jako záchod využívají malý park hned vedle s dětským hřištěm, kde začíná být pěkná skládka. Dekuji za odpověď.
28. 3. 2019 10:55 Město Plzeň
Dobrý den, dle sdělení MP Plzeň ze dne 22. 3. 2019 se v uvedených lokalitách nachází více dlouhodobě odstavených vozidel. Jedná se o následující vozidla: - Opel Astra Sladovnická 32 - Fiat Punto Sladovnická 47 - Peugeot Částkova 37 Uvedená vozidla jsou v současné době řešena s jejich vlastníky, příp. provozovateli, tak aby došlo k jejich odstranění. Je nutné dodržovat ustanovení platné legislativy zák. č. 13/1997 o pozemních komunikacích, příp. zák. č. 185/2001 o odpadech.
předchozí 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 další
Provozovatel shromažďuje o uživatelích pouze ty údaje, které jsou nezbytně nutné ke kontaktování uživatele. Tyto údaje zároveň nepředává třetí straně.
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany