Poradna městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Vložení dotazu

6331

15. 11. 2016 17:54 Martin Grůber
Dobrý den, bydlím u křižovatky ulic Radyňská x Plzenecká a každý den vjíždím z vedlejší Radyňské na hlavní Plzeneckou a měl bych tak dávat přednost vozidlům na hlavní silnici. Vzhledem k tomu, jak zde prakticky pořád parkují auta (včetně jedné nejmenované autoškoly), tj. téměř v křižovatce, mám rozhled na hlavní silnici až v okamžiku, kdy jsem celým autem v křižovatce. To už je samozřejmě pozdě na nějaké dávání přednosti, že? Stejná situace je i v okolních křižovatkách. Auta také blokují místa pro přecházení se sníženým obrubníkem pro vozíčkáře/kočárky. A přecházení také není extra bezpečné, když takto v křižovatce stojí např. dodávka. To se pak nemáte šanci ani rozhlédnout. Prostě tam musíte strčit hlavu a doufat, že zrovna nic nepojede... A to nemluvím o tom, že např. ulice Plzenecká je (alespoň v části okolo Jiráskova náměstí) obousměrná, avšak dvě protijedoucí auta se zde minou jen stěží (obzvláště když je jedno z nich dodávka), protože auta parkující po obou stranách normální obousměrný provoz znemožňují. Zajímalo by mě, zda to budete nějak řešit. Již před nějakým časem jsem psal tento dotaz zde do poradny, avšak jaksi někam vyšuměl a nikdy se zde neobjevil. Jsem zvědav, jak to dopadne s tímhle opakovaným dotazem. Děkuji.
21. 11. 2016 15:53 Město Plzeň
Dobrý den pane Grůbere, souhlasím s Vámi, že neoprávněným stáním motorových vozidel v křižovatce Plzenecká x Radyňská dochází často k nebezpečným situacím z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. O tomto problému víme a snažíme se jej řešit tak, jak nám zákon umožňuje. Jen tento rok bylo našimi hlídkami v uvedené křižovatce a v jejím blízkém okolí řešeno celkem 204 dopravních přestupků, což svědčí nejen o námi prováděných kontrolách, ale zejména o nekázni některých řidičů, proto budeme v kontrolách parkování v uvedené lokalitě pokračovat. S pozdravem str. Bc. Ladislav Bečvář zástupce velitele Městské policie Plzeň – Slovany Koterovská 83 307 53 Plzeň Tel.: 378 036 921 Web: www.mpplzen.cz
předchozí 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8
Provozovatel shromažďuje o uživatelích pouze ty údaje, které jsou nezbytně nutné ke kontaktování uživatele. Tyto údaje zároveň nepředává třetí straně.
Vyhledání policejního okrsku

Projekty pro bezpečnou Plzeň

Krizové řízení

Protidrogová prevence


Bezpečnost

Prevence kriminality

BESIP